Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Štýlové kúpeľne: v ktorej by ste si radi dopriali očistu?

Štýlové kúpeľne: v ktorej by ste si radi dopriali očistu?

08. 02. 2024, SCONTO Nábytok
Kúpeľňa je miesto na očistu, ale aj na relax tela i duše, preto je potrebné zariadiť ju tak, aby ste sa v nej cítili čo najpríjemnejšie a uvoľnene. Mala by byť praktická, no zároveň by mala odzrkadľovať potreby a vkus majiteľa. Túžite po štýlovej kúpeľni? Pozrite sa, aké dizajny kúpeľne sú obľúbené.

Závan minulosti – vintage kúpeľňa

Vintage kúpeľňa je ako stvorená pre tých, ktorí sa radi obklopujú vecami s nádychom minulých čias. Starožitné rámiky na fotografiách či zrkadlách, retro doplnky, ozdobne tvarované batérie a úchytky, nábytok z dreva či kovu s patinou, samostatne stojaca vaňa na nožičkách, ale aj vlastnoručne vyrobené či zreštaurované kúsky zariadenia dodávajú kúpeľni nezameniteľný ráz, ktorému neprekáža ani trocha nedbalosti, ak občas nestihnete upratať.

Minimalistická kúpeľňa – to je krása v jednoduchosti

V minimalistickej kúpeľni má všetko svoje stále miesto. Nič nie je navyše, nábytok má jednoduché tvary a hladké, rovné plochy zariadenia a doplnkov sú praktické na ľahké udržiavanie poriadku. Prevládajú bledé farby, ktoré môžu byť oživené doplnkami výraznejších farieb. Tento štýl sa hodí do malých i veľkých kúpeľní a obľubujú ho všetci, ktorí sa stotožňujú so starou známou pravdou, že v jednoduchosti je krása.

Oddych v luxusnom štýle

Kvalitné materiály, štruktúrované povrchy, decentné farby, elegantné podsvietenie, umelecké doplnky z keramiky, krištáľu, kovu v striebornej či zlatej úprave, sofistikované matné alebo prepychové lesklé povrchy – to je charakteristické pre luxusnú kúpeľňu, ktorá svojou atmosférou pripomína obývačku a podnecuje do dokonalej starostlivosti o telo i do maximálneho relaxu. Vhodná je najmä pre dámy milujúce čistotu, pretože neporiadok takejto kúpeľni ozaj nepristane.

Obnaženosť v duchu industriálneho štýlu

Betónové povrchy, tehla, prípadne aj viditeľné potrubia a vodovodné rúrky – to všetko môže „číhať“ na majiteľov industriálnej kúpeľne. Okrem toho sem dobre zapadnú i nevšedné kusy nábytku, sochy, (naoko) neopracované alebo opotrebované materiály, ako sú drevo či kov. Neutrálne palety farieb môžu byť efektne doplnené o krikľavé odtiene, ktoré sa v priestore postarajú o zaujímavé akcenty. Cítia sa tu dobre rebelské a umelecké duše, ktoré rady tvoria a neboja sa výziev. 

Funkčnosť zo severu – kúpeľňa v škandinávskom štýle

Jednoduché, čisté línie, maximálna funkčnosť, prírodné materiály, geometrické tvary aj živé izbové rastliny patria k populárnemu škandinávskemu štýlu. Biele steny, nenápadné obklady, prostý nábytok s bledým drevodekorom, doplnky v neutrálnych či pastelových farbách, prútené koše, malé koberčeky a doplnkové svietidlá tvoria uhladený vzdušný priestor, ideálny na očistné a kozmetické úkony, ale aj na oddych a zbavenie sa stresu.

Každý detail je dôležitý

Tým, ktorí nemajú radi všedné a tradičné riešenia a zároveň majú v sebe dávku odvahy, sa ponúka kúpeľňa kombinujúca dizajnové obklady rôznych farieb, vzorov a tvarov s jedinečnými kusmi sanity a nábytku. Dôležité je nepodceniť žiadny detail a aj pri výbere doplnkov byť dôsledný. Nezabúdajte ani na dekorácie. Výrazne ovplyvňujú výsledný dojem a to, ako sa napokon vo svojom malom kráľovstve očisty a relaxu budete cítiť. 

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…