Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / 8 spální v modernom štýle

8 spální v modernom štýle

15. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Často počujeme frázu: „Chcem moderné bývanie“. Čo to však v praxi znamená? Moderna sa datuje od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. V dnešnom ponímaní hovoríme o štýle, ktorý stavia do popredia neutrálne a zemité farby, pôvodnú krásu materiálov a minimum okrasných prvkov. Ak si chcete zariadiť spálňu v modernom duchu, inšpirujte sa našimi tipmi.


Nadčasová striedmosť

Vo všeobecnosti platí, že bielou nič nepokazíte. Biela je však vďaka svojmu neutrálnemu pôsobeniu a ľahkej kombinovateľnosti aj nadčasovou a modernou farbou. Ak máte radi lesk, môžete si ju dopriať v takejto povrchovej úprave a zladiť ju s matnou čiernou či sivou farbou.

8 spální v modernom štýle

Posteľ s nočnými stolíkmi CHAM


Stále moderné drevo

Drevený dekor a prosté línie sú nadčasové a nikdy nestrácajú na svojej modernosti. Vždy sa postarajú o príjemnú atmosféru v miestnosti a navyše sa ľahko kombinujú. Nezabudnite na odkladacie priestory, ako je minimalistická polica v záhlaví, kde sa dajú uložiť všetky drobnosti a poklady – sviečky, fotografie, rozčítané knihy či nočné lampy.


Krása tmavých tónov

Mnoho ľudí sa tmavým odtieňom dreva či tmavým farbám úplne vyhýba v domnienke, že vytvárajú tiesnivý pocit v interiéri. Opak je však pravdou. Tmavé ladenie je dnes veľmi moderné a pri správnom návrhu či kombinácii so svetlými farbami dokáže priestor dokonca zútulniť.

Posteľ s nočnými stolíkmi DREANO
Posteľ s nočnými stolíkmi CHAM


Rafinovanosť tajných zákutí

Odkladacie priestory nikdy nie sú na zahodenie. Moderný nábytok ich však ukrýva veľmi šikovne, aby nenarušili celkový vzhľad spálňovej zostavy. Takto môžete využiť napríklad prázdny priestor za čelom postele.


Prirodzenosť materiálu

Hitom moderných spální je v posledných rokoch efekt naplaveného dreva či iného materiálu v prirodzenom neupravenom stave. Súvisí to aj so stúpajúcou popularitou industriálneho štýlu, ktorý si zakladá na materiáloch s pôvodným surovým vzhľadom či na rôznych nedokonalostiach.

Posteľ s nočnými stolíkmi MARACANA
Skriňa GAVERA


Spájanie protikladov

Kombinácie kontrastných materiálov a farieb urobia aj zo všedného kúska nábytku nesmierne zaujímavý solitér, ktorý ozvláštni každú miestnosť. Namiešajte si v spálni prekvapivé spojenie čistých bielych línií a drsného betónu so štruktúrou imitujúcou stopy po debnení.


Pozdrav z budúcnosti

Jednými z najobľúbenejších prvkov moderného štýlu sú tiež asymetria a futuristické tvary. Diagonálne riešené, vzájomne popretínané linky rozbijú uhladený lesklý povrch do nerovnomerných segmentov. Výsledkom je pôsobivý hravý minimalizmus.

Posteľ s roštom FUTURA
Šatníková skriňa s osvetlením ARTI AR-01


Fúzia východu a západu

Ak uprednostňujete moderný dizajn s nádychom exotiky, potom siahnite po spálňových zostavách, ktoré sú oslavou japonskej jednoduchosti a grácie. Vodorovné linky na dverách skrine pripomínajú posuvné panely shoji, nízka posteľ zasa lôžka z tradičných hostincov rjokan.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…