Kuchynská linka: lesklá alebo matná

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Kuchynská linka: lesklá alebo matná
Publikováno: 23. 06. 2021
Lesklá alebo matná kuchynská linka? Toto je častá dilema tých, ktorí sa chystajú vylepšiť svoju kuchyňu a kúpiť si novú kuchynskú linku. V moderných interiéroch nájdete aj matné textúry, aj povrchy s vysokým leskom – oba štýly vyzerajú skvelo. Tak ako si vybrať, keď jedno aj druhé riešenie má svoje čaro?

Lesklá kuchyňa

Kuchyňa s leskom vytvorí svetlý priestor, ktorý vyžaruje štýl. Hladká povrchová úprava je moderná, elegantná, ba až luxusná a miestnosť presvetlí. Takýto materiál nie je pórovitý, preto je hygienický. Čím svetlejšiu farbu má vaša lesklá kuchynská linka, tým väčší bude odraz svetla. Bez ohľadu na časť dňa alebo roka bude miestnosť pôsobiť jasnejšie a presvetlenejšie. Obľúbená biela lesklá kuchyňa je stále výbornou voľbou. Pôsobí neutrálne a dá sa dobre kombinovať s ostatným nábytkom v interiéri. Pamätajte však na to, že na lesklých čelných plochách sa bude odrážať svetlo a iné farby v miestnosti a zároveň zrkadliť nábytok, čo môže opticky zmeniť farbu skriniek. Lesk a vysoký lesk sú zároveň lapačmi škvŕn a odtlačkov prstov.
Náš tip:

Lakovaná kuchyňa
LUX s ručne dočistenými hranami bude pýchou každého interiéru. Ak chcete ešte čistejšie vyhotovenie, zvoľte bezúchytkové riešenie LINE N. Elegantným povrchom bez ozdobných detailov očarí kuchyňa FLASH, ktorá je vďaka svojej praktickosti a cenovej dostupnosti bestsellerom. Predné plochy v ultravysokom lesku ponúka aj kuchyňa FOCUS, ktorá sa skvelo hodí do moderných interiérov. Modelový rad PURA vo vysokom lesku je na rozdiel od ostatných vyrábaný výsostne v bielej farbe. Ostatné modely ponúkajú lesklé čelné plochy aj v odtieňoch ako magnólia, piesková, sivá alebo bridlicová.

Matná kuchynská linka

Kuchynská linka s matným povrchom neodráža svetlo, matný povrch ho totiž absorbuje. Jeho výhodou je, že akékoľvek nedokonalosti sú na ňom menej viditeľné ako na lesklých povrchoch. Matná povrchová úprava prináša pokojnejší, decentný vzhľad, ktorý je ideálny pre tradičné kuchyne a kuchyne vo vidieckom štýle. Matné povrchy však výborne fungujú aj v moderných kuchyniach v otvorených dispozíciách. Posledné roky dokonca v rámci výstav udávajú trendy – klasickými farbami zostávajú biela a sivá. Pre tých odvážnejších výrobcovia ponúkajú čiernu alebo pastelové farby, či dokonca základné farby, ako červená, žltá a žiarivomodrá. Vďaka inovatívnym povrchovým úpravám sa už dnes nemusíte báť odtlačkov prstov a matný, supermatný a ultramatný povrch vám prinesú aj rôzne haptické vnemy.
Náš tip:

Najvýraznejším prvkom kuchyne
EASYTOUCH je ultramatná povrchová úprava a technológia antifingerprint, vďaka ktorej budú odtlačky prstov na predných plochách minulosťou. Kuchyne RIVA so supermatnými dekormi dreva a betónu vo viacerých odtieňoch patria medzi najobľúbenejšie v ponuke. Teplo domova vyžarujú vidiecke kuchyne CHALET s matnými prednými plochami, zdobené rímsami a pilastrami. Pre odvážnych je tu zase modelový rad ARTIS s nezvyčajnými dvierkami so sklenenou optikou, ponúkanými výhradne v matnej titánovej farbe.
Publikováno: 23. 06. 2021
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií