Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Lavičky nepatria len na chodbu

Lavičky nepatria len na chodbu

17. 05. 2020, SCONTO Nábytok
Lavice s úložným priestorom kombinujú výhody príjemného posedenia pri prezúvaní a úložného priestoru. Nie sú však vhodné len do vstupnej chodby, ale vďaka ich praktickosti ich využijete v ktorejkoľvek časti domu.
Lavička je spolu so stoličkou jedným zo základných prvkov, ktoré tvoria súčasť každej domácnosti. V minulosti sa lavice používali ako prenosné sedadlá, ktoré plnili predovšetkým funkciu truhlice na prenášanie odevov na dlhších cestách. Ak by sme šli ďalej do histórie, zistili by sme, že Rimania považovali lavicu za miesto na sedenie pre otrokov a sluhov. Kombinácia lavice s úložným priestorom z toho obdobia sa v stredoveku nazývala archibanco alebo cassapanca. Vyzerala ako truhlica s operadlom dekorovaná ornamentmi, maľbou či reliéfmi. Okrem sedenia sa využívali aj na uskladnenie šiat či obilia. Časom im majitelia pridali operadlo a sedadlo z kožušiny alebo vankúše a vďaka tomuto spojeniu vznikol prvý čalúnený nábytok.

Praktická pre každú miestnosť

Z lavíc v rôznych prevedeniach nie je problém vybrať si práve takú, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám. Menšie aj väčšie, s úložnými priestormi i bez nich, jednoduché aj do detailov prepracované kúsky nájdu uplatnenie v interiéroch rozličných štýlov.
Lavice
Lavice
Kde všade dnes nájde lavica svoje využitie? Prisunutá k stene môže byť súčasťou jedálenského kútika, umiestnená v priestore sa zase stane štýlovou dominantou jedálne. Komfort sedenia zaručí čalúnený sedák, prípadne originálne vankúše, ktoré môžete ladiť s aktuálnym prestieraním. Ďalšou miestnosťou, kde oceníte praktickosť lavice, je detská izba. Ak si vyberiete model s otváraním veka smerom nahor (s pneumatickými piestmi), úložný priestor bude ľahko dostupný aj deťom. Do lavice môžete schovať nielen lôžkoviny, ale aj hračky.
Jedálenská lavica GENT
Lavičky nepatria len na chodbu
Moderné lavice s úložným priestorom si nájdu svoje miesto okrem predsiene aj v spálni ako doplnok k posteliam. Na tomto multifunkčnom kuse sa vám bude pohodlne sedieť pri obliekaní a jeho úložný priestor využijete na odloženie prikrývky, deky či vankúšov. Lavička, ktorá výškou korešponduje s posteľou, ju zároveň aj predĺži. Takisto si na ňu môžete pripraviť oblečenie na druhý deň a ušetriť si čas pred otvorenou skriňou s povzdychom, že opäť nemáte čo na seba.
Lavica k posteli VINTAGE
Lavica BELLEVUE 185
Nech už svoju vysnívanú lavičku umiestnite kdekoľvek, určite využijete praktické spojenie sedenia a úložného priestoru. Pri jej výbere odporúčame zamerať sa nielen na dizajn, ale aj na hĺbku sedenia a celkovú nosnosť.
 
Lavica / úl.priestor na topánky FELINO 9

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…