Vážení zákazníci, z dôvodu štátneho sviatku budú dňa 5.7.2022 naše obchodné domy zatvorené. Na nákup neváhajte využiť náš e-shop.
Domov / Blog / Nábytok na sedenie

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.

Nábytok na sedenie Štítek: Nábytok na sedenie

 • Seriál Radíme: Ako si vybrať kreslo

  Seriál Radíme: Ako si vybrať kreslo

  Kreslo má poskytovať dostatočný relax, lahodiť oku a robiť svojim majiteľom radosť počas dlhého obdobia. Čo všetko vplýva na komfort sedenia v kresle a ako si vybrať to správne?
 • Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

  Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

  Kuchyne s barovým pultom sú nielen trendom, ale aj praktickým riešením nejednej domácnosti. Pult dokáže v prípade spojenia kuchyne s obývačkou jednotlivé miestnosti opticky oddeľovať alebo predstavuje jednoduchý spôsob, ako dostať do menšieho priestoru miesto na stolova…
 • Rozkladacie súpravy a pohovky sú veľmi praktické

  Rozkladacie súpravy a pohovky sú veľmi praktické

  Často prijímate návštevy, ale nemáte hosťovskú izbu? Vlastníte garsónku či jednoizbový byt a potrebujete užitočne využiť každý centimeter? Práve rozkladacie sedacie súpravy a pohovky dokážu vyriešiť problémy s nedostatkom miesta. Z akých máte na výber?
 • Sedacie súpravy a pohovky: Z akých typov máme na výber?

  Sedacie súpravy a pohovky: Z akých typov máme na výber?

  Sedacia súprava je základom každej obývačky. Predstavuje dominantný prvok, ktorý si po vstupe do miestnosti všimne každý ako prvý. S celkom musí pekne ladiť, dopĺňať ho a tvoriť určitú súhru. Okrem toho musí spĺňať funkčné požiadavky a vyhovovať našim potrebám. Z akých …
 • RADÍME: Ako si vybrať sedačku

  RADÍME: Ako si vybrať sedačku

  Kúpa sedačky predstavuje jednu z najdôležitejších investícií týkajúcich sa nábytku. Ako si vybrať sedačku, ktorá sa stane pýchou vašej obývačky?
 • 4 dôvody, prečo si do kuchyne kúpiť rohovú lavicu

  4 dôvody, prečo si do kuchyne kúpiť rohovú lavicu

  Najväčší boom už majú za sebou, no aj tak ich stále nájdeme v mnohých domácnostiach aj v ponuke predajcov nábytku. Rohové jedálenské zostavy boli obľúbené v 70. rokoch, a hoci sa mnohým spájajú s kuchyňami babičiek či rodičov, svoje miesto si v interiéroch našli aj dnes…
 • Vyberáme si farbu sedačky – aký odtieň je ten pravý

  Vyberáme si farbu sedačky – aký odtieň je ten pravý

  Sedacia súprava zvyčajne býva kľúčovým kusom nábytku, dokonca srdcom obývačky. Akú farbu pohovky však zvoliť? Ak chcete nájsť ideálny odtieň, musíte si ozrejmiť niekoľko základných pravidiel.
 • Leňoška – ideálna na poobedný odpočinok

  Leňoška – ideálna na poobedný odpočinok

  Patrí k starovekému Egyptu rovnako ako faraóni a pyramídy, no napriek tomu nie je taká slávna. Leňoška je kus nábytku s bohatou históriou, ideálnym tvarom rešpektujúcim proporcie ľudského tela a príťažlivým dizajnom.
 • Ktorú radšej? Pohovky v sivej farbe

  Ktorú radšej? Pohovky v sivej farbe

  Sivá farba je v interiéri vždy vítaná. Dizajnéri ju radi vidia na stenách aj na nábytku. Obľúbeným kúskom posledných rokov je najmä sivá pohovka, ktorá sa hodí do interiérov rôznych štýlov. Vďaka rôznorodým tvarom, použitému čalúneniu aj podnožiam môže sivá pohovka vyze…
 • Malé sedačky – sedenie na každú príležitosť

  Malé sedačky – sedenie na každú príležitosť

  Boríte sa so zložitým obytným priestorom či s veľmi malou metrážou bytu? Alebo túžite po pohodlnom sedení aj inde ako v obývačke? Malé sedacie súpravy či pohovky môžu byť pre vás tým správnym riešením.
 • Aké stoličky do kuchyne či jedálne?

  Aké stoličky do kuchyne či jedálne?

  Sed je najčastejšia poloha tela počas nášho bdenia, preto by mal byť sedací nábytok navrhnutý tak, aby umožňoval pohodlné a ergonomické sedenie. Výnimkou nie sú ani jedálenské stoličky. Aké stoličky do kuchyne si vybrať, aby bola spokojná celá rodina?
 • Taburety – funkčné, ale aj efektné doplnky interiéru

  Taburety – funkčné, ale aj efektné doplnky interiéru

  Taburet, taburetka, podnožka a najnovšie dokonca „pouf“ – všetky tieto názvy označujú nízke multifunkčné sedenie zvyčajne bez operadla, ktoré slúži ako náhrada kresla či stoličky, ale aj na vyloženie nôh či ako úložný priestor. Avšak záleží iba na vás, akú funkciu mu na…