Domov / Blog / Nábytok na sedenie

Nábytok na sedenie

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.

Nábytok na sedenie Štítek: Nábytok na sedenie

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako sa pohrať so sedacím nábytkom.
 • Sedenie do detskej izby

  Hoci deťom a tínedžerom je zvyčajne jedno, kam sa usadia – či na stoličku, posteľ alebo na zem –, okrem kancelárskej stoličky pri písacom stole by vo svojej izbe mali mať aj nejaké komfortnejšie sedenie. Prečo by ste mali uvažovať o doplnkovom sedení do detskej izby a a…
 • Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

  Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe, žltá sedačka rozhodne stojí za zváženie.
 • Ako si vyberať sedacie súpravy a pohovky?

  Sedacia súprava je srdcom obývacej izby. Vďaka veľkosti, umiestneniu aj rozsahu využitia predstavuje dominantný prvok zariadenia. Pri výbere sedačky a pohovky však treba myslieť na niekoľko dôležitých aspektov. Ktoré to sú?
 • Modré sedačky môžu byť dominantou vašej obývačky

  Farebné trendy prichádzajú a odchádzajú, no modrá sedačka je nadčasovým riešením, ktoré bude fungovať v akomkoľvek interiéri. Samozrejme, záleží na konkrétnom odtieni, materiáli aj na jej proporciách. Kým niekoho nadchne denimový materiál na jednoduchých líniách, iný sa…
 • Čo nesmie chýbať žiadnemu gamerovi? Ergonomické herné kreslo

  Herné kreslá sa od klasických kancelárskych odlišujú tým, že sú navrhnuté špeciálne pre pohodlie hráčov. Pri ich výrobe sa zohľadňuje nielen to, ako hráči sedia, ale aj to, ako sa pohybujú. Najlepšie herné kreslo má celý rad ergonomických vychytávok, vďaka ktorým vás an…
 • Aký materiál vybrať na sedaciu súpravu?

  Pri kúpe pohovky či sedacej súpravy máme zvyčajne hneď na začiatku jasno v tom, akú by mala mať veľkosť, tvar a farbu. Keď príde reč na materiál, nastáva dilema. Vybrať si textilné čalúnenie, prírodnú kožu alebo koženku? Čo je najlepšie?
 • Drevená stolička sa hodí do každého štýlu bývania

  Drevené stoličky sú nadčasový kúsok, ktorý nepodlieha vrtochom módy. Navyše materiál je jednoducho opracovateľný. Bez problémov na ňom upravíte škrabance, ale aj ľahko zmeníte jeho farbu. Aké ďalšie výhody ponúkajú masívne stoličky?
 • Zelené sedačky sú rozhodne dobrou voľbou. Presvedčte sa

  Sú obľúbené, štýlové, očarujúce, hravé… Reč je o pohovkách. A nie hocijakých. Zelené pohovky si podmanili domácnosti nielen u nás, ale aj po celom svete. Kde sa vzal trend zelených sedačiek a prečo sú rozhodne dobrou voľbou?
 • Stavte na nesmrteľné ušiaky a polohovateľné kreslá

  Pohodlné ušiaky patria k nesmrteľným kusom nábytku a nemali by chýbať v žiadnej domácnosti. Vedeli ste, že vznikli už v 17. storočí? Dnes sa ponúkajú v dizajnoch od výmyslu sveta a v najrozličnejších farebných vyhotoveniach. Veľkú dávku pohodlia vám však ponúknu aj prak…
 • Čo si môžete naplánovať pri sedacích súpravách na mieru?

  Zabezpečili ste si bývanie, v ktorom chcete stráviť viac ako rok či dva? Vybavte ho kvalitnou sedačkou, ktorá vám bude perfektne slúžiť mnoho rokov. Ak vám záleží na každom detaile, plánovaná sedacia súprava je pre vás to pravé. Na čo myslieť pri výbere sedačky a o čom …
 • Rohové sedačky – veľkorysé sedenie pre všetkých

  Rohová sedačka v tvare písmena L alebo U je snom mnohých majiteľov bytov alebo domov. Má viacero výhod, nie je však ideálnym riešením do každého priestoru. Čo by ste mali vedieť o rohových sedačkách ešte pred kúpou?
 • Aké stoličky do kuchyne či jedálne?

  Pôžitok z jedla ovplyvňuje aj pohodlie pri jeho konzumácii. Stoličky do jedálne by preto mali byť nielen vkusné, ale aj ergonomické. Ako vybrať tie správne?