Domov / Blog / Zdravý spánok

Zdravý spánok

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.

Zdravý spánok Štítek: Zdravý spánok

 • Čo by ste mali vedieť, ak si vyberáte penový matrac

  Čo by ste mali vedieť, ak si vyberáte penový matrac

  Zorientovanie sa v širokej škále matracov je pomerne náročné. Obzvlášť vtedy, ak máte v pláne zadovážiť si penový matrac. Existuje totiž veľké množstvo druhov takýchto matracov, pričom mnohé z nich dokonca kombinujú rôzne typy pien. Ako sa v nich teda vyznať?
 • Ako vyčistiť matrac od roztočov

  Ako vyčistiť matrac od roztočov

  Lôžko býva domovom veľkého množstva drobných organizmov, najmä roztočov, ktoré nám dokážu život poriadne osladiť. Prečo môže byť ich prítomnosť v našom matraci a posteľnej bielizni nebezpečná a ako sa pred nimi chrániť?
 • Na príjemný spánok: paplóny, vankúše a matracové chrániče

  Na príjemný spánok: paplóny, vankúše a matracové chrániče

  Spánok je dôležitý na regeneráciu tela a pre zdravie organizmu. Na jeho kvalitu má vplyv viacero faktorov vrátane svetla, tepla či samotného vybavenia postele. Ako si vybrať paplóny a vankúše vytvárajúce príjemnú atmosféru ako stvorenú na oddych a akú funkciu plnia matr…
 • Aké zásady si osvojiť na dosiahnutie dobrého spánku?

  Aké zásady si osvojiť na dosiahnutie dobrého spánku?

  Spánok je nevyhnutnou súčasťou nášho života. Je rovnako dôležitý ako všetko, čomu sa aktívne venujeme počas dňa. Viete však, že rovnako podstatná je aj jeho kvalita? Čo robiť, ak si chceme dopriať dobrý spánok?
 • Pružinové matrace – klasika v modernom poňatí

  Pružinové matrace – klasika v modernom poňatí

  Ak sa vám s pružinovými matracmi spája predstava nepríjemného vŕzgania, možno vás vyvedieme z omylu. Dnešné moderné matrace sú totiž oveľa sofistikovanejšie, aj keď obsahujú staré známe pružiny. Čo je charakteristické pre pružinové matrace a aké typy rozoznávame?
 • Niekoľko dôvodov, prečo si kúpiť zdravotný matrac

  Niekoľko dôvodov, prečo si kúpiť zdravotný matrac

  Sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu a neustály stres sa výrazne podpisujú na našom zdraví. Nečudo, že čoraz viac ľudí trpí rozličnými neduhmi pohybového a oporného aparátu. Osobitnou skupinou sú alergici a astmatici, pre ktorých je zasa mimoriadne dôležité čisté a zdr…
 • Toppery – kedy sa vám zídu?

  Toppery – kedy sa vám zídu?

  Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže zvýšiť topper. Čo to vlastne je a na čo sa používa?
 • Čo brať do úvahy pri výbere matraca?

  Čo brať do úvahy pri výbere matraca?

  Výber matraca je jedným z kľúčových krokov pre vaše zdravie. Kvalitný matrac sa prispôsobí vašej chrbtici a celému telu, vďaka čomu bráni nevhodným polohám pri spaní a odbremeňuje dôležité svalové partie od zbytočnej záťaže. Viete, čo všetko by ste pri jeho kúpe mali zo…
 • Zdravé spanie a moderné materiály

  Zdravé spanie a moderné materiály

  Fakt, že prespíme takmer tretinu života, by nás mal motivovať k tomu, aby sme nepodceňovali výber postele, matraca ani posteľnej bielizne. Počas noci organizmus regeneruje a naberá sily do nového dňa, kvalitný spánok je preto jedným zo základných predpokladov zdravého ž…