Domov / Blog / Jedáleň

Zariadenie jedálne

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.

Zariadenie jedálne Štítek: Zariadenie jedálne

 • Aké stoličky do kuchyne či jedálne?

  Aké stoličky do kuchyne či jedálne?

  Pôžitok z jedla ovplyvňuje aj pohodlie pri jeho konzumácii. Stoličky do jedálne by preto mali byť nielen vkusné, ale aj ergonomické. Ako vybrať tie správne?
 • Vitríny – poklady ukryté za sklom

  Vitríny – poklady ukryté za sklom

  Skrinky so sklenými dvierkami sa v domácnostiach vyskytovali takmer vždy. V podstate sú moderným pozostatkom takzvaných „kabinetov kuriozít“, čiže súkromných zbierok zámožných ľudí, ktorí radi zhromažďovali rôzne zaujímavé veci – či už umelecké diela, alebo predmety hod…
 • Jedálenský kút v obývačke

  Jedálenský kút v obývačke

  Je radosť deliť sa o dobré jedlo s rodinou či so známymi. Čo však robiť, ak vám priestor nedovoľuje vytvoriť samostatnú jedáleň? Jedným z riešení je jedálenský kút v obývačke. Ako ho zariadiť, aby bolo stolovanie pohodlné, bezpečné a aby priestor nestratil harmóniu?
 • Tipy na typy: Jedálenský stôl

  Tipy na typy: Jedálenský stôl

  Rôzne priestory si vyžadujú aj rôzne typy jedálenských stolov na spoločné stolovanie a atmosféru rodinného pokoja. Vybrať si ten ideálny môže byť niekedy náročné, našťastie, v súčasnosti máte okrem obdĺžnikovej klasiky na výber aj z množstva iných tvarov a z rozličných …
 • Ako prestrieť stôl vo všedné dni či na slávnostné chvíle

  Ako prestrieť stôl vo všedné dni či na slávnostné chvíle

  Jedálenský stôl je srdcom každého domu. Často býva jediným miestom, kde sa po celom dni alebo týždni tradične zídu všetci členovia rodiny, aby strávili spoločný čas pri dobrom jedle. Aj z tohto dôvodu si tento kľúčový prvok domácnosti zaslúži náležitú úpravu.
 • Na mieru vkusu: 8 štýlov stoličiek

  Na mieru vkusu: 8 štýlov stoličiek

  Obchody sú plné stoličiek rôznych štýlov a tvarov. Mnohé z nich majú svoje miesto aj pri jedálenskom stole, a aj keď na prvý pohľad možno nepôsobia ako stoličky do kuchyne, v správnej kombinácii sa stanú ozdobou jedálenskej časti.
 • Jedálenský stôl ako dominanta jedálne

  Jedálenský stôl ako dominanta jedálne

  Jedálenský stôl je hneď po sedačke v obývačke druhým kúskom nábytku, pri ktorom sa najčastejšie stretávajú rodina, priatelia aj známi. Hostí návštevy, občas slúži na prácu aj domáce úlohy, ale v prvom rade poskytuje komfort pri raňajkách, obede či rodinnej večeri. Pre n…