Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Kúpeľňovému nábytku pristanú aj iné farby ako biela

Kúpeľňovému nábytku pristanú aj iné farby ako biela

14. 04. 2022, SCONTO Nábytok
Najmä ak máte v kúpeľni dostatok prirodzeného svetla, pokojne môžete odhodiť zábrany a vybrať si aj farebný kúpeľňový nábytok. Vo svetlej miestnosti krásne vynikne a získate štýlový priestor, do ktorého sa zamilujete. Máte chuť ísť za bežný štandard? Máme pre vás inšpirácie, ako zariadiť kúpeľňu v rôznych farebných variáciách.

Nábytok v rôznych odtieňoch

Biela je väčšinou spájaná s čistotou. Má schopnosť priestor opticky zväčšiť a rozjasniť. Aj to sú dôvody, prečo je preferovanou farbou pri voľbe kúpeľňového nábytku. Nikde však nie je napísané, že zariadenie kúpeľne musí byť iba biele. V kúpeľni krásne vyniknú aj ďalšie odtiene, pričom si zachová eleganciu a štýl. Aké farebné alternatívy sa nám napríklad ponúkajú?

Ľahko kombinovateľná sivá a čierna

Ide o decentné, neutrálne a nadčasové farby, ktoré sa navyše ľahko ladia s ostatným zariadením. Pre tých, ktorí majú radi zmeny, sú ideálne. Stačí obmeniť doplnky a kúpeľni razom dodáte atmosféru podľa momentálnej nálady. K dispozícii je nábytok v rôznych odtieňoch sivej, ako aj s dekorom betónu či mramoru. Hodí sa do kúpeľní v modernom aj rustikálnom štýle. Čierna zas vnesie do kúpeľní eleganciu, pričom mimoriadne dobre pôsobí v kombinácii s dreveným dekorom.

S prírodným nádychom

Patríte k milovníkom prírody? Kúsok z nej si môžete preniesť aj do kúpeľne prostredníctvom kúpeľňového nábytku z dreva či s dekorom dreva. Podobne ako pri sivej farbe, aj pri nábytku s dreveným dekorom máte na výber z rôznych odtieňov a štruktúr, ktoré určujú jeho celkový charakter. Vhodne teda doplní kúpeľne v modernom minimalistickom i vidieckom duchu. Dobre sa kombinuje s rozličnými doplnkami, obzvlášť efektne však pôsobí v spojení s bytovými kvetmi, ktoré podčiarkujú prírodný dojem a umocňujú jeho upokojujúce a hrejivé pôsobenie.

Povzbudivé aj relaxačné odtiene

Príjemné oživenie vnáša do kúpeľne červená farba. Táto farba priam srší energiou, a tak vašej mysli pri očistných či kozmetických rituáloch určite prinesie požadované povzbudenie. Ak však preferujete upokojujúce odtiene, dobrou voľbou bude zelený či modrý odtieň, ktoré sú pre svoje relaxačné účinky odporúčané aj do spální. Dobre sa kombinujú s neutrálnymi odtieňmi a pristanú im doplnky rôznych štýlov.

Ak vám biela vyhovuje, ale žiada sa vám ozvláštnenie

Biela kúpeľni sedí, o tom niet pochýb. Pokiaľ sa vám ešte nezunovala, pokojne pri nej zostaňte, je to dobrá a osvedčená voľba. Vynikajúco sa ladí prakticky s čímkoľvek a je nadčasovou klasikou, ktorá nájde uplatnenie v každom štýle bývania a v priestoroch s dobrými aj zlými svetelnými podmienkami. Ak sa však predsa len chcete vytrhnúť z bielej všednosti, skúste biely nábytok s dreveným či iným dekorom, ktorý ho ozvláštni a dodá mu šmrnc. Prípadne skombinujte biele skrinky so skrinkami s inými odtieňmi alebo so zaujímavými regálmi a policami. Môže ísť síce o drobnosť, no s veľkým vplyvom na konečný výsledok.
Ďalšou možnosťou, ako dodať kúpeľňovému priestoru s bielym nábytkom oživenie alebo ho zútulniť, či zjemniť, je použiť zaujímavý farebný obklad, maľovku alebo tapetu. A, samozrejme, veľa spravia aj kúpeľňové doplnky a dekorácie, ktoré dostať kúpiť ozaj vo všetkých možných farebných variáciách. Nebojte sa ani takých, ktoré sa v našich končinách používajú skôr v iných častiach domu, ako sú napríklad vázy, sošky, svietniky či obrazy. Aj v kúpeľni majú svoje miesto a dodajú jej požadovaný charakter.

Dajte si nábytok vyrobiť na mieru

Ak vám hotový kúpeľňový nábytok z ponuky obchodov nevyhovuje, nie je to žiadny problém. Kúpeľňový nábytok na mieru nie je v dnešných časoch ničím výnimočným. Toto riešenie má dokonca tú výhodu, že nábytok dokonale prispôsobíte nielen svojej predstave, ale aj kúpeľňovej dispozícii a svojim nárokom na úložné priestory. Dať si vyrobiť kúpeľňu na mieru môžete napríklad v kuchynských štúdiách nábytku Sconto, pričom tak ako pri kuchyniach máte na výber z veľkého množstva dizajnových vyhotovení a dekorov. Ukážky kúpeľní a iného nábytku na mieru si môžete pozrieť v sekcii viac ako kuchyňa, ktorá sa zobrazuje pod jednotlivými kuchyňami.

Farebný kúpeľňový nábytok: áno alebo nie?

Biela je stelesnením čistoty a hygieny. Priestor opticky zväčší, zosvetlí a nič ňou nepokazíte. Problém môže byť v tom, že ak je jej v kúpeľni priveľa, pôsobí až priveľmi sterilne a fádne. Nebojte sa teda ani pri výbere nábytku do kúpeľne počúvať svoju intuíciu a zapojiť fantáziu. Aj tento priestor domácnosti môže byť štýlovým miestom, do ktorého bude radosť vkročiť.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Zariadenie izby pre tri deti

Zariaďovanie detskej izby pre tri deti môže byť náročné, najmä ak vezmeme do úvahy ich rozdielny vek, pohlavie a záujmy. Začať treba od nevyhnutných prvkov, bez ktor…

Vyrobte si s deťmi motýľa z papiera

Či už vám sychravé počasie nedovoľuje vybehnúť s deťmi von, alebo len tak dostanete chuť niečo si spolu vyrobiť a zabaviť sa pri tom, tieto jednoduché origami motýli…