Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Aký typ skrine si vybrať do pracovne?

Aký typ skrine si vybrať do pracovne?

29. 04. 2020, SCONTO Nábytok
Práca s notebookom na kolenách z gauča či od kuchynského stola je častou náhradou improvizovanej domácej kancelárie. Keď sa však začnú ozývať vaše preťažené trapézy či seknutý chrbát a na konferenčnom stole sa budú hromadiť kôpky vašich papierov a poznámok, príde čas, že začnete uvažovať nielen nad ergonomickým pracoviskom, ale aj nad úložnými priestormi pre svoj home office.
Hoci štúdia Univerzity v Minnesote prišla so zistením, že chaoticky rozložené papiere a neporiadok na pracovnom stole sú znakom vysokej inteligencie, úložné priestory by mala mať každá pracovňa. Len tak zabránite hromadiacim sa kôpkam papierov, dokumentov, písacích potrieb či poznámok, a teda neporiadku, neprehľadnosti a chaosu. Dnes už nie je problém vybrať si z rôznych druhov úložných skriniek, kontajnerov, políc a hotových zostáv a vyskladať si domácu kanceláriu tak, aby bola praktická aj štýlová.

AKÝ TYP ÚLOŽNÝCH SKRINIEK DO PRACOVNE SI VYBRAŤ, AK...

... máte deti? 

V tomto prípade voľte jednoznačne skriňu na spisy a zatváracie skrinky s dvierkami alebo so zásuvkami. Takéto zatvorené úložné priestory majú niekoľko výhod. Nepráši sa do nich, dokumenty sú skryté pred deťmi, takže si z nich nespravia podklad pre svoje maliarske výtvory, a môžete ich dokonca uzamknúť a uchrániť tak pred úplne všetkými naokolo. O „neporiadku“ narýchlo schovanom za dvierka skrinky azda ani netreba hovoriť.

Skriňa na spisy CUBE 70-005-66
Program CUBE

... máte radi systém?

Siahnite po praktickom regáli alebo otvorenej polici, na ktorých vyniknú usporiadané šanóny, boxy a zakladače, najlepšie zoradené podľa farby, dôležitosti, intenzity používania či iného systému, ktorý vám bude vyhovovať. Jemne sa usádzajúci prach v otvorených skrinkách môžete z času na čas oprašovať v rámci oddychu od monitora či čakania na tvorivú inšpiráciu. Otvorené skrinky môžu byť kombinované s uzatvorenými skrinkami či so zásuvkami, do ktorých uschováte dokumenty alebo kancelárske predmety, ktoré potrebujete len príležitostne, prípadne by mohli pôsobiť na otvorených policiach rušivo.

Regál TOKYO
Komoda TOKYO

... pracujete z domu často?

Ak hľadáte skriňu do pracovne, v ktorej budete tráviť čas každý deň, určite ste si vybrali aj vhodný pracovný stôl a stoličku. Využite teda priestor pod stolom a zadovážte si kontajner pod písací stôl. Takto budete mať všetko potrebné poruke – v praktických zásuvkách s kovovými koľajničkami.

Kontajner RIO 225
Program Rio

... nemáte radi stereotyp?

Existujú typy ľudí, ktorí nemajú radi stereotyp. A to ani v interiéri. S obľubou pravidelne presúvajú nábytok a menia dekorácie podľa nálady. Ak patríte medzi nich, oceníte kancelársky nábytok na nožičkách, prípadne subtílnejšie a menšie kúsky nábytku, ktoré sú jednoduchšie na presun. Pojazdné vozíky a mobilné zásuvkové kontajnery majú mnohostranné individuálne využitie. Raz ich schováte pod písací stôl, inokedy vytiahnete a použijete ako ďalšiu odkladaciu plochu napríklad na malé občerstvenie. V prípade, že kontajnery nie sú dostačujúce na všetko, čo pri práci potrebujete, doplňte ich závesnými nástennými policami, ktoré poskytnú odkladací priestor navyše.

Regál SYNERGY PLUS
Regál OPTIMUS 35-017-66

... nemáte samostatnú miestnosť na prácu?

Luxus vlastnej pracovne ako samostatnej miestnosti v dome alebo byte nie je veru dopriaty každému. Ak ste nútení pracovať v rôznych častiach obývačky alebo kuchyne, skriňu do pracovne nahraďte regálovým dielom alebo knižnicou. Takýto univerzálny kúsok bude súčasťou obývacej zostavy, individuálne kombinovateľný a umiestniteľný aj v priestore ako oddeľovací prvok. Ak takýto regál doplníte niekoľkými uzatvorenými boxmi, získate elegantné riešenie, ako skryť dokumenty. Podobne môže poslúžiť aj komoda.

Program Quadro
Regál QUADRO 4

... ste nerozhodní?

Skrinka, regál alebo komoda, otvorené alebo zatvorené, dvierka či zásuvky... Máte z toho všetkého chaos a najradšej by ste sa len zobudili a v papučkách s kávou v ruke vošli do už zariadenej domácej kancelárie? Žiaden problém. Svoj home office si nemusíte zostavovať po jednotlivých kúskoch. Zamerajte sa na už hotové zostavy kancelárskeho nábytku. Výhodou bude jednotný dizajn, takže nemusíte riešiť, čo sa k čomu hodí, a nestane sa vám, že v jednej miestnosti sa ocitnú štyri rôzne dekóry dreva.

Regál BÁRA SC 203
Program Bára

Náš tip:


Osviežte pracovňu dekoráciami, ktoré v priestore vytvoria pozitívnu energiu. Môže to byť zelená rastlinka v kvetináči na polici, váza s kvetmi na komode, dizajnový plagát na stene, fotografia na stole či iná drobnosť, ktorá vo vás vyvolá príjemné pocity alebo bude pôsobiť inšpiratívne či motivačne.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Spálňa v škandinávskom štýle

Ktorá miestnosť v byte má byť čo najpríjemnejšia, najútulnejšia a pôsobiť relaxačne? Ak ste tipovali spálňu, nemýlili ste sa. Ide o izbu, v ktorej sa oddávame oddych…

Veľká šatníková skriňa je snom každej ženy

Nie každej žene je dopriata samostatná miestnosť na oblečenie. Našťastie existujú šatníkové skrine, ktoré do veľkej miery tento priestor nahradia. Ak hľadáte skutočn…