Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Nábytok do obývačky s lesklým povrchom

Nábytok do obývačky s lesklým povrchom

03. 06. 2021, SCONTO Nábytok
Aj keď trendy na rok 2021 hlásia matné povrchy, lesk má stále svojich verných fanúšikov a pôsobí nadčasovo aj exkluzívne. Nábytok do obývačky s lesklým povrchom sa hodí k mnohým interiérovým štýlom a miestnosť doslova rozžiari.
Obývaciu stenu si môžete vyberať podľa viacerých kritérií. Ohľad by ste mali brať v prvom rade na ostatný nábytok v byte, a to najmä vtedy, ak máte obývačku spojenú s kuchyňou alebo jedálňou. Obývacia stena by totiž nemala rušiť celkový dojem z interiéru. Dôležité je aj to, koľko úložného priestoru potrebujete. Okrem funkčnosti sa zamerajte aj na rozmery – obývacia stena by nemala zaberať viac ako dve tretiny dĺžky steny. Ak bude väčšia, obývačka bude pôsobiť stiesnene. 

Obývacie steny ako puzzle

Moderné obývacie steny sa môžu skladať z televíznej skrinky, zo závesných skriniek rôznych výšok, z komod, vitrín a nástenných políc, ktoré si poskladáte ako puzzle práve na vašu stenu. Sektorové obývacie steny sú vzdušné, variabilné a cenovo dostupné. Väčší výber jednotlivých nábytkových kusov poskytujú obývačkové programy, ktoré umožňujú zostaviť si nielen obývaciu stenu, ale aj zariadiť ďalšie miestnosti, čo je výhoda najmä v otvorených dispozíciách. Skrinky s policami využijete na knihy, fotky, izbové rastliny či iné dekorácie. Do zatvorených skriniek zase odložíte veci, ktoré nemusia byť na očiach. Útulnú atmosféru obývačke dodá obývacia stena s LED osvetlením alebo LED pásikom na spodnej strane.

Lesklé čelné plochy

Skrinky s lesklými prednými plochami sa uplatnia v moderných a ultramoderných interiéroch, v interiéroch v severskom štýle a v tmavom variante si ich možno predstaviť aj v rámci industriálneho, eklektického štýlu alebo štýlu boho. Lesklý nábytok svetlých farieb, ako biela, krémová a béžová, zväčší priestor a rozžiari aj obývačku, ktorá nemá dostatok prirodzeného denného svetla. Pri farebnej verzii nechá lesk lepšie vyniknúť farby a takáto obývacia zostava bude zaujímavým akcentom celej miestnosti.

Lesklý nábytok v obývačke

Lesklá obývacia stena vyzerá dobre v kombinácii s dreveným dekorom (na korpuse alebo jednotlivých poličkách). Povrchovej úprave vo vysokom lesku pomôže vyniknúť aj frézovanie na dvierkach, prípadne kontrastné úchytky. Ak chcete dosiahnuť nádych luxusu, zlaďte lesklú obývaciu stenu s lesklým konferenčným stolíkom či so zaujímavým svietidlom s kovovým odleskom. Takisto sedačka môže mať antikorové alebo pochrómované nožičky. Vybrať si môžete spomedzi dvoch typov lesklých obývacích stien – na trhu nájdete samostatne stojacezávesné modely. Výhodou prvého typu je menej vŕtania do steny a vyššia variabilita – usporiadanie skriniek môžete poľahky zmeniť a reorganizovať tak svoju obývačku, ak sa časom zmenia vaše preferencie.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Poznáte najnovšie trendy v interiérovom osvetlení?

Svietidlá v interiéri sú nielen funkčným prvkom, ale svojimi tvarmi, veľkosťou a farbou sa podieľajú aj na celkovom vzhľade miestnosti a pomáhajú vytvoriť jej atmosf…

Žltá sedačka prežiari interiér. Prečo sa táto farba hodí do obývačky?

Žltá farba väčšinou nie je prvým odtieňom, ktorý zvažujeme pri výbere sedačky. A je to škoda. Obývačku totiž dokáže presvetliť a rozžiariť. Ak práve uvažujete o kúpe…