Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Nábytok do obývačky s lesklým povrchom

Nábytok do obývačky s lesklým povrchom

03. 06. 2021, SCONTO Nábytok
Aj keď trendy na rok 2021 hlásia matné povrchy, lesk má stále svojich verných fanúšikov a pôsobí nadčasovo aj exkluzívne. Nábytok do obývačky s lesklým povrchom sa hodí k mnohým interiérovým štýlom a miestnosť doslova rozžiari.
Obývaciu stenu si môžete vyberať podľa viacerých kritérií. Ohľad by ste mali brať v prvom rade na ostatný nábytok v byte, a to najmä vtedy, ak máte obývačku spojenú s kuchyňou alebo jedálňou. Obývacia stena by totiž nemala rušiť celkový dojem z interiéru. Dôležité je aj to, koľko úložného priestoru potrebujete. Okrem funkčnosti sa zamerajte aj na rozmery – obývacia stena by nemala zaberať viac ako dve tretiny dĺžky steny. Ak bude väčšia, obývačka bude pôsobiť stiesnene. 

Obývacie steny ako puzzle

Moderné obývacie steny sa môžu skladať z televíznej skrinky, zo závesných skriniek rôznych výšok, z komod, vitrín a nástenných políc, ktoré si poskladáte ako puzzle práve na vašu stenu. Sektorové obývacie steny sú vzdušné, variabilné a cenovo dostupné. Väčší výber jednotlivých nábytkových kusov poskytujú obývačkové programy, ktoré umožňujú zostaviť si nielen obývaciu stenu, ale aj zariadiť ďalšie miestnosti, čo je výhoda najmä v otvorených dispozíciách. Skrinky s policami využijete na knihy, fotky, izbové rastliny či iné dekorácie. Do zatvorených skriniek zase odložíte veci, ktoré nemusia byť na očiach. Útulnú atmosféru obývačke dodá obývacia stena s LED osvetlením alebo LED pásikom na spodnej strane.

Lesklé čelné plochy

Skrinky s lesklými prednými plochami sa uplatnia v moderných a ultramoderných interiéroch, v interiéroch v severskom štýle a v tmavom variante si ich možno predstaviť aj v rámci industriálneho, eklektického štýlu alebo štýlu boho. Lesklý nábytok svetlých farieb, ako biela, krémová a béžová, zväčší priestor a rozžiari aj obývačku, ktorá nemá dostatok prirodzeného denného svetla. Pri farebnej verzii nechá lesk lepšie vyniknúť farby a takáto obývacia zostava bude zaujímavým akcentom celej miestnosti.

Lesklý nábytok v obývačke

Lesklá obývacia stena vyzerá dobre v kombinácii s dreveným dekorom (na korpuse alebo jednotlivých poličkách). Povrchovej úprave vo vysokom lesku pomôže vyniknúť aj frézovanie na dvierkach, prípadne kontrastné úchytky. Ak chcete dosiahnuť nádych luxusu, zlaďte lesklú obývaciu stenu s lesklým konferenčným stolíkom či so zaujímavým svietidlom s kovovým odleskom. Takisto sedačka môže mať antikorové alebo pochrómované nožičky. Vybrať si môžete spomedzi dvoch typov lesklých obývacích stien – na trhu nájdete samostatne stojacezávesné modely. Výhodou prvého typu je menej vŕtania do steny a vyššia variabilita – usporiadanie skriniek môžete poľahky zmeniť a reorganizovať tak svoju obývačku, ak sa časom zmenia vaše preferencie.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Ako zariadiť byt lacno alebo 4 kroky, ako neminúť viac než treba

Plánujete sa osamostatniť, čaká vás prerábka, staviate či kupujete nový byt? Pri všetkých týchto životných momentoch vzniká otázka, ako zariadiť nové bývanie. Ceny n…

Riešenie do malých kuchýň: barové pulty a stoličky

Kuchyne s barovým pultom sú nielen trendom, ale aj praktickým riešením nejednej domácnosti. Pult dokáže v prípade spojenia kuchyne s obývačkou jednotlivé miestnosti …