Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Odpočívame: 10 tipov na manželské postele
Publikováno: 01. 05. 2020
Nie je to iba miesto, kde počas noci čerpáme nové sily do ďalších dní. Manželská posteľ predstavuje najintímnejšiu zónu nášho domova, kde môžeme byť sami sebou, kde sa môžeme túliť a spoločne zdieľať sny. Tiež premýšľate o novej manželskej posteli? Vybrali sme pre vás desať typov, spomedzi ktorých si určite vyberiete svojho favorita.

MINIMALISTICKÁ


Posteľ, ktorej dominujú jednoduché línie a neutrálne farby, sa hodí do takmer každého typu spálne. Je ideálnou voľbou aj vtedy, ak svoju spálňu chcete skrášliť nápadnejšími doplnkami, napríklad obrazmi, umeleckými dielami, výrazným kobercom alebo závesmi. Pri výbere vhodného modelu pozerajte predovšetkým na kvalitné vyhotovenie detailov – dôkladné prešívanie spojov na čalúnení a dôsledné vyhotovenie dyhy či laminovaných povrchov. Na veľkých hladkých plochách totiž prípadné nepresnosti a vady oveľa viac vyniknú.
Posteľ s topperom SLEEP

VEĽKORYSÁ

Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

Túžite po dostatku vlastného priestoru na spánok a zároveň máte veľkú spálňu, do ktorej dokážete umiestniť aj veľké kusy nábytku? Potom môžete bez obáv poškuľovať po najväčšom type manželskej postele s rozmermi 180 × 200 cm. Takto sa nebude ani jeden z partnerov cítiť obmedzovaný. Mnohé modely sa dodávajú spolu s výrazným záhlavím a zabudovanými nočnými stolíkmi, kam môžete položiť svietidlo, ale aj knihu, pohár vody či budík.

ŠKANDINÁVSKA


Zdá sa, že severské línie a filozofia hygge (čiže umenie vytvoriť si dokonale útulné domáce prostredie) učarovali aj našincom. Na trhu preto bez problémov nájdete aj manželské postele navrhnuté v tomto štýle. Ich dizajnu dominujú jemné krivky, ponúkajú však aj čosi navyše – napríklad nádhernú kresbu dreva alebo čalúnenie zo štruktúrovanej textílie, ktorá spálni dodá hĺbku, mäkkosť a hrejivosť a navyše sa skvelo kombinuje trebárs s kožušinami či pleteninami.
Posteľ s roštom a matracom SCANDIC

MULTIFUNKČNÁ

Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

Menšie spálne si žiadajú nábytok, ktorý dokáže poslúžiť viacerým účelom. Manželské postele s niekoľkými doplnkovými funkciami však ocenia aj prakticky založení partneri. Dvojlôžková posteľ tak môže ponúkať skryté úložné priestory, ale aj priznané police, ktoré sa stanú ideálnym miestom pre rozčítané knihy a časopisy, prípadne ďalšie drobnosti.

PRÍRODNÁ


Drevo je nadčasový materiál s vynikajúcimi vlastnosťami, dlhou životnosťou a vyžarovaním, ktoré nedokáže nahradiť žiadny iný prvok v interiéri. Hodí sa do moderných i klasických spální, ale aj do izieb v rustikálnom či historizujúcom štýle. Pri výbere dekoru majte na pamäti, že kresba aj farba dreva pôsobia odlišne na malej ploche vo vzorkovnici a na veľkej ploche v reálnom vyhotovení nábytku. Odporúčame preto obhliadku v showroome či predajni, kde si vystavené kúsky môžete pozrieť na vlastné oči.
Posteľ MONACO 658

ČALÚNENÁ

Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

Manželská posteľ kompletne potiahnutá textíliou alebo iným materiálom je hitom posledných rokov. Vďaka tomu, že drevený alebo kovový rám sa ukrýva pod svojou „kožou“, pôsobí veľmi elegantne a útulne. Čalúnenie môže byť vyhotovené aj v materiáli podobnom semišu alebo v luxusnej koži. Poťah zvýrazňuje zaoblené línie záhlavia aj bočných hrán postele, ktoré vašej súkromnej oáze oddychu dávajú oveľa mäkší vzhľad.

NEBESKÁ


Postele s nebesami, ako sa modely s baldachýnom zvyknú prezývať, patria k extravagantnejším kúskom našich spální. Pôvodne vznikli ako ochrana súkromia v období stredoveku, keď hradní páni zdieľali so svojím služobníctvom jednu miestnosť. Sluhovia spali na zemi, zatiaľ čo panstvo si lôžko oddeľovalo závesmi. Súčasné modely majú skôr subtílnejšiu konštrukciu a transparentné závesy, vďaka ktorým pôsobia ľahko a exoticky. Postele s nebesami však vyžadujú vyšší strop a dostatok priestoru.
Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

FUTURISTICKÁ

Posteľ s roštom FUTURA

Milujete minimalizmus, ale zároveň hľadáte niečo, čo má správny šmrnc? Vysoký lesk a asymetrické geometrické detaily vnesú do obyčajnej spálne závan budúcnosti a moderny tretieho tisícročia. Samozrejme to neznamená, že srdce vašej domácej intimity bude pôsobiť chladne. Postačí, keď moderný nábytok skombinujete so solitérmi a doplnkami v zemitých či pastelových farbách.

KRÁĽOVSKÁ


Stále sa nájde množstvo ľudí, ktorí obľubujú nábytok dýchajúci históriou. Takéto kúsky sú charakteristické svojím náročným vypracovaním a bohatými ozdobnými detailmi, ako sú rúčky, nožičky, filigránske čelá či záhlavia. Manželské postele v takomto štýle sa hodia do miestností historických budov s vysokými stropmi, ale pokojne si nimi môžete zariadiť aj byt v novostavbe. Pozor však, charakter stavby nesmie pôsobiť rušivo, moderné plastové či hliníkové okná radšej prekryte bohato riaseným závesom a zjemnite dekoráciami.
Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

NETRADIČNÁ CHUŤOVKA NA ZÁVER

Odpočívame: 10 tipov na manželské postele

Ak hľadáte naozaj netypický solitér, ktorý bude dominantou vašej spálne, potom sa poobzerajte po manželskej posteli v štýle wabi-sabi. Japonská filozofia, ktorá oslavuje krásu nedokonalosti, sa možno zapáči aj vám. Rám postele môže byť vytvorený z jednoduchých drevených hranolov s matracom. Ako nočné stolíky vám potom poslúžia obyčajné klátiky. Nič viac, nič menej...
Publikováno: 01. 05. 2020
Autor článku: SCONTO Nábytok

MAGAZÍN

Zariaďujete, alebo len skrášľujete bývanie? Inšpirácie nie je nikdy dosť. V našom magazíne nájdete množstvo zaujímavých tipov a praktických rád, ako vylepšiť a zútulniť akúkoľvek časť vášho domova.
všetky články
Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Čo s izbou, keď sa z dieťaťa stane tínedžer?

Zariadili ste krásnu izbičku pre vašu princezničku či malého nezbedníka, ale dnes už vášho potomka akosi neoslovuje? Keď sa z dieťaťa stane tínedžer, objavia sa indi…
Čítať ďalej
Toppery – kedy sa vám zídu?

Toppery – kedy sa vám zídu?

Ak ste si kúpili nový matrac, určite vám ležalo na srdci, aby bol nielen pohodlný, ale aj trvácny. Možno netušíte, že komfort počas spánku a životnosť matraca môže z…
Čítať ďalej
Cookies Táto stránka používa cookies. Ďalším prehliadaním stránky vyjadrujete Váš súhlas. Viac informácií