Domov / MAGAZÍN / ZARIAĎUJEME / Biele obývacie steny sú stále trendy

Biele obývacie steny sú stále trendy

23. 04. 2020, SCONTO Nábytok
Hľadáte štýlový nábytok do svojej obývačky? Možno vás oslovia práve biele obývacie steny. Ak sa obávate, že výsledok bude nudný, radi vás vyvedieme z omylu. Biela je totiž nesmierne univerzálna a nadčasová farba.
Obývacia stena síce nepatrí k dominantným prvkom interiéru, neraz však vypĺňa práve tú časť obývacej izby, na ktorú sa – aj vďaka televízii – upierajú všetky zraky. Preto jej treba venovať náležitú pozornosť. Biele obývačkové zostavy sú kúskom, ktorý nikdy nevyjde z módy. Hlavnou devízou bielej farby je najmä jednoduchá kombinovateľnosť. Netreba si teda lámať hlavu nad tým, ako obývaciu stenu zladiť s ostatným nábytkom v miestnosti.

Výhody bieleho nábytku 

 
  • Biela je tvárna a všestranná; dokáže pôsobiť zdržanlivo, ale aj veľkolepo. Zdôrazní čistotu farieb i tvarov. 
  • Priestory opticky „nafúkne“, miestnosti s prevahou bielej farby budú pôsobiť väčšie, než v skutočnosti sú. 
  • Myslíte si, že biely nábytok sa viac špiní? Dnešné povrchové úpravy skriniek vyžadujú len jednoduchú údržbu. V porovnaní s tmavými povrchmi na bielych navyše nevidieť toľko prachu.

DOKÁŽE SPLÝVAŤ AJ VYNIKNÚŤ


Záleží vám na tom, aby ste upozornili na svoje zberateľské poklady, knihy či starostlivo vyberané dekorácie? Ak bielu obývaciu stenu umiestnite pred omietku v rovnakej farbe, vynikne všetko, čo ste uložili do políc a otvorených častí zostavy. Obývačková stena s prevahou súvislých hladkých plôch bude zasa pôsobiť nenápadne. Predstavuje teda skvelé riešenie pre malé priestory, kde nepotrebujete zdôrazňovať každý kus nábytku. Nemusíte sa však obávať ani tmavého pozadia či farebnej tapety – biela obývačková stena z nich krásne vystúpi do popredia.
Obývacia stena NEW VISION 7

LESK – MAT

Biele obývacie steny sú stále trendy

Hoci u nás ešte stále pretrváva trend vysoko leštených povrchov, v zahraničí už badať väčší príklon k matným plochám. Samozrejme, obidve úpravy majú svoje prednosti i nedostatky. Výhodou bielych skriniek vo vysokom lesku je ich schopnosť odrážať svetlo. Interiér vďaka nim pôsobí ešte priestrannejšie a získa jemný glamour nádych. Dokážu tak sekundovať i tmavým stenám. Gazdinky zasa ocenia, že lesklé povrchy sa čistia ľahšie ako matné. Stačí ich preleštiť jemným čistiacim prostriedkom a utierkou z mikrovlákna. Na druhej strane, na špinu či odtlačky prstov sú oveľa citlivejšie než matné úpravy.

Matná biela je na súčasnom poli dizajnu veľkým favoritom interiérových tvorcov. Nábytok v takejto úprave pôsobí hebko, až zamatovo. Farba je v porovnaní s lesklými povrchmi viac konzistentná a neodrážajú sa v nej odtiene iného mobiliáru či doplnkov v miestnosti, čo v určitých prípadoch môže byť nežiaduce. Ak však potrebujete opticky zväčšiť interiér, s takýmto „finišom“ radšej nepočítajte. Istou nevýhodou môže byť o čosi horšie čistenie. Súčasný nábytok je však vyrobený z vysoko odolného materiálu, starostlivosť vám preto vrásky na čele určite robiť nebude, či už pôjde o lesklú alebo matnú úpravu.
Obývacia stena NEW VISION 6

Tip pre vás 

Pomyselnou čerešničkou na torte je LED osvetlenie, ktoré krášli sklenené vitríny niektorých bielych obývacích zostáv. Zaostriť na obsah políc tak môžete najmä večer.

INŠPIRUJTE SA, AKO KOMBINOVAŤ BIELU


V súčasnosti sú na trhu obývacie steny, ktoré ponúkajú spojenie bielej úpravy s ďalším dekorom, napríklad s drevom ako dub či orech. Kombinácia s prírodným materiálom alebo sivým povrchom perfektne zapadne trebárs do škandinávskeho štýlu vašej obývačky. Ak sa vám, naopak, zapáčili industriálne interiéry, môžete zvoliť bielu obývačkovú zostavu s imitáciou betónu. Stena získa surovejší vzhľad, vďaka ktorému si doma vyčarujete atmosféru trendového loftu. Ešte dramatickejšie vyznie biela obývacia stena s kontrastnými čiernymi detailmi. Je len na vás, akej obývačkovej stene v bielom vyhotovení dáte zelenú.
Obývacia stena VULCAN

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Výbava každej kuchyne: hrnce a panvice

Hrnce a panvice sú základným riadom do kuchyne, bez nich si v podstate teplé jedlo nenavaríme, ak teda nerátame instantné polievky, ktoré stačí zaliať horúcou vodou.…

Na príjemný spánok: paplóny, vankúše a matracové chrániče

Spánok je dôležitý na regeneráciu tela a pre zdravie organizmu. Na jeho kvalitu má vplyv viacero faktorov vrátane svetla, tepla či samotného vybavenia postele. Ako s…