Domov / MAGAZÍN / INŠPIRÁCIA / Moderné kuchyne na mieru v tomto roku

Moderné kuchyne na mieru v tomto roku

20. 03. 2024, SCONTO Nábytok
Moderné kuchyne na mieru z ponuky SCONTA zaujmú kvalitným vypracovaním aj dokonalým dizajnom. Ako vyzerá moderná kuchyňa na nasledujúce obdobie, ktoré trendy zostávajú, stačí ich oprášiť, a ktorými novinkami sa môžete inšpirovať pri plánovaní novej kuchyne?

Praktické povrchy

Otázka, či lesk alebo mat, je už dnes zbytočná. Moderné matné plochy za posledné roky vytlačili z piedestálu lesk. Prevládajú matné kuchyne s povrchovou úpravou, ktorá odolá odtlačkom prstov. Tieto nároky spĺňa napríklad kuchyňa Touch s mnohými dekormi v matnej povrchovej úprave. Superhladký materiál lakovanej fólie skriniek je nielen estetický, ale aj jednoduchý na údržbu. Dvierka sú dostupné v rôznych farbách – od bledých, ako sú alpská biela, magnólia, hodvábnosivá, cez modrý odtieň aqua, bridlicovosivú, kamennosivú až po čiernu.
Bezúdržbovosť dotiahol nemecký výrobca kuchýň do dokonalosti pri kuchyniach Easytouch. Ich ultramatnú povrchovú úpravu v alpskej bielej, pieskovej, hrdzavočervenej alebo grafitovočiernej farbe dopĺňa inovatívna technológia antifingerprint, vďaka ktorej sa stanú odtlačky prstov minulosťou. Farebné vyhotovenie tieto kuchyne predurčuje do moderných interiérov a zároveň odráža aj jeden z ďalších trendov.

Farebné moderné kuchyne 

Biela ako neutrálna farba bola, je a vždy bude obľúbená. Na kuchynských dvierkach môže mať viacero podôb – od alpskej bielej cez klasickú bielu po bielu s označením premium. Ak však patríte k tým, ktorí biele kuchyne považujú za sterilné, čiernej a sivej kuchyne sa boja, a ak máte radi farby, poteší vás trend kuchýň v osviežujúcich odtieňoch. Nemusí ísť pritom len o pastelové farby, k slovu sa dostávajú aj živšie, predovšetkým teplé odtiene.
Kúzlo starých čias do vášho interiéru vnesie vďaka farbe trstiny a dizajnu kuchyňa Cascada. Má premyslené prvky, takže v nej nechýba nič, čo očakávate od modernej kuchyne. Najväčší výber farieb však ponúka vyššie spomínaný rad kuchýň Easytouch.

Prepojenie s prírodou

Prepojenie s prírodou sa v kuchyni odráža vo výbere prírodných materiálov či dekorov v prirodzenom vzhľade dreva, ktoré sú kvalitnou imitáciou prírodných motívov, a v používaní naturálnych doplnkov. Kuchyňa Structura vyniká povrchovou úpravou s imitáciou dreva v rôznych dekoroch duba (havanna, sierra, nero) od svetlého po čierny odtieň. Tí, ktorí potrebujú viac úložného priestoru, v nej ocenia korpusy generácie XL. Oproti štandardným korpusom sú vyššie a ponúkajú teda viac úložného miesta, čo je mimoriadne vhodné do malých kuchýň.
Prírodný dekor ponúka aj kuchyňa Riva s vierohodnou kresbou duba v dizajne san remo a bergamo alebo s kresbou orechového dreva. Naším favoritom na tento rok však je kuchyňa Natura, ktorá sa svojou štruktúrou v dekore dub montreal veľmi približuje skutočnému drevu.
 
Moderný a zároveň trvácny interiér sa vyznačuje zapojením neutrálnych zemitých odtieňov. Akcenty v ňom vytvoríte ľahko vymeniteľnými doplnkami. O tom, prečo rastie obľúbenosť kameninových a bridlicových dekorov, vás jediným pohľadom presvedčí model Stoneart vo variantoch bridlice a čadiča. Je mimoriadne odolný voči manuálnemu poškodeniu a prežije aj náročné používanie. Navyše je dostupný aj s novými korpusmi veľkosti XL.

Moderné kuchyne – to sú aj dvierka so sklom a otvorené skrinky

Je to tak, kuchynské linky so sklenenými dvierkami hlásia comeback. Do miestnosti vnesú vzdušnosť. Ruka v ruke s nimi ide aj trend otvorených skriniek bez dvierok a políc namiesto horných skriniek. Pri nich však jednoznačne vyhráva premyslený prístup ku skladovaniu v kuchyni, keďže na ne padne zrak ako na prvé. Na druhej strane kuchynské predmety nikdy neboli esteticky príťažlivejšie než dnes, tak prečo všetky tie krásne misky, poháre či taniere nevystaviť?

Sklenené dvierka hľadajte v kolekcii Nordic, ktorá kombinuje nestarnúcu škandinávsku čistotu s jednoduchosťou. Moderný variant vidieckeho štýlu so sklenenými vitrínkami ponúka zase kuchyňa Sylt s prednými plochami v bielej, čiernej a magnóliovej farbe. Pre minimalistov odporúčame kuchyne Focus, ktoré kombinujú sklo s čelnými plochami v ultravysokom lesku

Minimalizmus s dôrazom na detaily

Minimalizmus patrí aj do kuchyne, preto nie div, že klasické úchytky sú v modernej kuchyni čoraz častejšie nahrádzané skrytými riešeniami. Čisté línie podčiarknu bezúchytkové skrinky, ktoré sa otvárajú buď zatlačením (tzv. push up systém), alebo pomocou nenápadných uchopovacích líšt na hranách dvierok či zásuviek. Držadlá môžu byť aj vyfrézované do dvierok a nahrádzať bežné úchytky ako v prípade matných kuchýň Inline.
Takéto riešenia sú zároveň praktické, údržba čelných plôch je totiž pri nich jednoduchšia. Minimalistický dizajn, jasné tvary a línie bez zbytočných ozdôb a úchytiek sú charakteristické pre kuchyne v dizajne Line N. V spojení s prepracovanými detailmi vybavenia, ako sú integrované LED osvetlenie či moderné žalúzie, predstavujú lákadlo pre všetkých, ktorí túžia po elegantnej a vizuálne čistej modernej kuchyni. V dizajne Line N sa robia napríklad kuchyne Artis, Stoneart, Easytouch a Structura.
Moderné kuchyne tohto roka presvedčia sebavedomým dizajnom a kvalitným vybavením, musia však byť predovšetkým funkčné a odolné. K tomu dopomôžu precízne vypracované detaily. Trendový vzhľad s pokročilou technológiou spája séria Laser. Hrany skriniek a jednotlivých elementov (dvierok, zásuviek, políc) sú v nej opracované laserom, preto sú bez škár. To zaručuje nielen krásny čistý dizajn, ale aj vysokú odolnosť voči vlhkosti a vode. A hoci s takýmito technickými vylepšeniami sa zväčša spája aj vyššia cena, v prípade kuchyne Laser to neplatí – patrí k najlacnejším modelom.

Tip na záver: Premyslený koncept bývania sa začína v kuchyni

Otvorené dispozície sú v súčasnosti veľmi populárne, čoraz častejšie sa teda stretávame so spájaním kuchyne s inými obývacími priestormi. To postavilo výrobcov kuchýň pred zaujímavú výzvu – posunúť dekor kuchynského nábytku na novú úroveň a dať zákazníkom príležitosť jednoducho a elegantne si zariadiť v jednom štýle hneď niekoľko miestností (okrem obývačky a jedálne napríklad aj kúpeľňu). Takúto možnosť ponúkajú kuchyne Flash, Touch, Easytouch, Riva, Natura, Novalux a mnohé iné.
Idete zariaďovať? Pozrite si všetky moderné kuchyne na mieru z ponuky SCONTA.

Čítajte tiež

Ukázať ďalšie články

Očami dizajnéra: Ako rozdeliť izbu na spálňu a obývačku

Ak idete zariaďovať jednoizbový byt, stojíte pred nemalou výzvou. Z hľadiska funkčnosti potrebujete vytvoriť plnohodnotný priestor, ktorý je príťažlivý, pohodlný a z…

Moderné spálne – inšpirácie na príjemné zariadenie

Spálňa by mala byť útulným miestom na oddych a načerpanie novej energie. Aby sme sa v nej cítili dobre, musí odzrkadľovať náš vkus. Zároveň je potrebné najmä v malýc…